KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 16217363
nr 1621 7363
Erik Jerken
(1898-1947), Sverige
Blandteknik, Signerad, daterad 1944, Stilleben, 48x27 cm, yttermått inklusive ram: 65x43 cm
Kondition: med dedikation Sven Jerring
Erik Jerken, född 1898 i Stockholm, död 1947, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 20 maj 2024
kl 20:37:26
20/5 18:54:09